Kouzlo snídaně

7. 8. 2019 / Aktuality

V legendárních Postřižinách se snídávalo pivo a vepřový řízek nebo černá káva a suchý chleba. Strýček Pepin si objednával rum. Klasický příklad toho, jak jsme jeden každý různý. Jak máme po ránu jinak nastavené chutě a potřeby. Výživoví specialisté mají o snídaních možná trochu jinou představu, ale o to nejde. Jde o ten pocit. O vůně, o chutě, o potěchu oka. O radost ze začátku nového dne. A také o to, jestli si snídani děláme sami, nebo ji pro nás dělá někdo jiný. 

Ve velkoměstech běžní produktivní lidé začínají den ve snídaňovém baru, kde si koupí misku vloček, černou kávu nebo cappuccino a s sebou na svačinu sendvič. Nad kávou se obvykle vyřizují první telefonáty, odepisuje na maily, řeší běžná agenda.Teprve pak se jde na pracoviště, kde den může pokračovat v obvyklém chvatu. Někdy pak nastane taková hektika, že není ani čas na oběd, ale díky vydatné snídani se dá elegantně přežít...

Přes týden většinou snídáme s kolegy, jindy se životním partnerem a rodinou, občas o samotě. Pokaždé je u toho jiná atmosféra, bez ohledu na přijaté kalorie, vlákninu nebo nálož vitálních látek. Pan profesor Rajko Doleček, blahé paměti, s oblibou dával k lepšímu, že vstává hodně brzy a snídá vajíčka na slanině, chleba s máslem, kýbl kávy a briošku s džemem. Pak se už po zbytek dne stravoval jen střídmě a naposledy měl lehký salát kolem šesté hodiny večerní. A jak mu to myslelo, jakého věku se dožil a jak byl vitální! Musíme ovšem brát v úvahu i genetickou výbavu nejen pana profesora, ale také každého z nás. Jsme individuality a věkem máme odpozorováno, jaká snídaně nám dělá dobře. Proto také panuje ohledně prvního ranního jídla jistá konzervativnost, což ovšem rozhodně není na škodu. Dobrá snídaně nám dodá nejen zásadní nálož energie, ale také dokáže naladit na celý den. Je fajn si ji dopřát.

Přes všední dny u nás podáváme snídaně od osmi do deseti hodin. Statistky nám napovídají, že nejvíce si žádáte pokrmy na vaječném základě. Nejen míchaná vajíčka, ale také omelety a ham&eggs. K tomu chleba, máslo, káva, někdy džus či limonáda. Na druhém místě za vajíčky pak sedí toast "Double decker" a třetí jsou lívance. O čem to svědčí? Možná o tom, že vajíčka z domácího chovu jsou prostě nenahraditelná a že hejno našich nosnic žije šťastně nekomplikovaný život. Šťastný život je ostatně něco, co si každý z nás podvědomě přeje a k čemu směřuje. Jestli se u nás v Pasta&Café Romana daří popostrčit každodenní lidské směřování ke štěstí třeba jen díky snídaním, pak jsme sami šťastní. Dobrou chuť!