Blog

Rodinný oběd jako příjemný rituál

17. 12. 2018 / Aktuality

Všichni u nás v Pastě milujeme rodinné nedělní obědy. Chvíle, kdy se usadíme k jednomu stolu, vyprávíme si zážitky a popichujeme se, jsou k nezaplacení. Setkání s nejbližšími je zpravidla o radosti, o úsměvech a o lásce. Důležitým faktorem vytváření sounáležitosti je také dobré jídlo a pití. Společné hodování je spolehlivě stmelujícím prvkem. Čas plyne příjemně líně, stoly jsou plné mís, podnosů, hrnců, talířků, a vy si nabíráte, na co máte zrovna chuť.

Rakytník – Vitamínová nálož

1. 11. 2018 / Aktuality

S lehkou nadsázkou můžeme říci, že taková bobulka rakytníku je jako růže mezi trním. A možná ani nejsme daleko od pravdy. Výjimečně prospěšné plody jsou ukryty ve směti trní, jako by nám sama rostlinka dávala najevo, že jestli chceme těžit z jejích pokladů, musíme pro to něco obětovat.

Rozkvetlý talíř aneb květy, které chutnají

28. 9. 2018 / Aktuality

Že květiny mluví nejkrásnějším jazykem světa, je pravda odvěká. Pomáhají nám vyjádřit naše myšlenky a pocity. Mimo to přinášejí do pokrmu zvláštní originalitu karnevalem chutí a barev. Jen se podívejte.

Probuďte svého muže

30. 8. 2018 / Aktuality

Ačkoliv se o tomto téma nehovoří často, jak čas plyne, i muži slábnou a ztrácejí energii. Jak se s tímto obdobím srovnat? Odpověď nalezneme opět v přírodě.

Gril všech grilů – X-Oven

10. 7. 2018 / Aktuality

Z kuchyně se line teplo, které doprovází zasyčení masa položeného na rozpálený gril. Vůně rozléhající se restaurací dráždí chuťové pohárky a v ústech se sbíhají sliny.

Bříza - bílá bohyně

13. 4. 2018 / Aktuality

Stejně jako se labuť mění z ošklivého tmavého tvorečka v nádhernou a ladnou bytost, mění se i bříza. V mládí je hnědá a s věkem roste do něžné bílé krásy. Něco z jejího půvabu nám propůjčuje svými lístky a my díky ní můžeme čerpat tu pravou jarní energii po dlouhé a táhlé zimě.

Kopřiva - královna bylinka

29. 3. 2018 / Aktuality

Když jsme byli děti a hrávali jsme na dvorku vybíjenou, každý míč zakopnutý do trsu kopřiv představoval chvíle lehké tísně. Přicházely na řadu rozpočítávadla Ententýky a kámen nůžky papír, které měly za úkol vybrat přemožitele štiplavých listů kopřiv. Tento hrdina si kromě uloveného míče odnesl také pár svědivých bouliček a občas i několik slziček. Rodiče nás konejšili, že až budeme starší, alespoň nebudeme mít revma. Sice jsme nevěděli co to znamená, ale důležité pro nás bylo, že jsme získali náš míč ze spárů nebezpečné rostlinky.

Alternativní příprava kávy

28. 2. 2018 / Aktuality

„Dlaněmi objímám porcelánový šálek horké kávy a přibližuji k němu svá ústa. Při nádechu mě v nose zašimrá sladká vůně mandlí a nugátu, a já v tu chvíli zapomínám na dnešní starosti. Mé neposedné myšlenky zároveň ukolébala romantická hudba, linoucí se z reproduktorů v rozích místnosti. Pokládám šálek na stůl a s klidem se nořím do pohodlného ušáku. Zavírám oči a cítím se jako doma.“

Zázvor: malý doktor ve vaší lednici

24. 1. 2018 / Aktuality

Díky obrovskému množství zdraví podporujících látek je označován jako všelék. Jeho žluté výrazně aromatické oddenky se používají již po tisíciletí, zázvor je tak jedním z nejdéle používaných koření, jehož účinky oceníte zvláště teď v zimním období.

Vlašský ořech: symbol chytrosti i zdraví

20. 12. 2017 / Aktuality

Ale také třeba jeden ze symbolů Vánoc. To vše je jádro vlašského ořechu, jednoho z nejoblíbenějších a také nejstarších oříšků vůbec. Jeho tvar napovídá, proč se mu říká symbol chytrosti, obsah prospěšných látek pak zase vysvětluje, proč je i symbolem zdraví. A k Vánocům patří také od pradávna.