Blog

Reportáž TV POLAR

9. 6. 2017 / Aktuality

TV POLAR natáčela otevření PASTA ROMANA

Televize Polar se zastavila do PASTA ROMANA, aby se podívala do kuchyně, vyzkoušela naše jídlo a pobavila se s námi o našich plánech a pohledu na gastronomii. Jsme moc rádi, že si na nás lidé z Polaru udělali čas a dorazili do Havířova. Pár slov o našem konceptu prozradí paní jednatelka Romana Bartschová a doplní ji šéfkuchař Ondra Zabawský, který vám doporučí to nejlepší, co naše kuchyně nabízí. 

Celý článek a videoreportáž najdete tady: http://bit.ly/2r1TOKf

 

 

 

 

Co jste nevěděli o černém bezu, část 1: květ

31. 5. 2017 / Aktuality

V lidovém léčitelství má černý bez staletou tradici. Na rozdíl od spousty jiných bylin jsou použitelné všechny jeho části, tedy listy, květy, plody, kůra i kořeny. Může tak být právem označen jako nejcennější dřevina našich předků. Před heřmánkem smekni, před bezem klekni, praví staré rčení. A „Šeříková stařenka“ nás léčí ve spánku, jak můžeme číst v následujícím příběhu.

Pohádka o „Šeříkové stařence“

Malý chlapec vzdorující počínajícímu nachlazení seděl zabalený v teplé dece ve své postýlce a v rukách držel šálek šeříkového čaje. Na komodě stála konvice s horkým nápojem a vystupovala z ní pár...

Napsal o nás Patriot

31. 5. 2017 / Aktuality

Magazín Patriot mapuje dění v našem krásném regionu. Zajímá se o kulturu, aktuální dění a také gastronomické novinky. Jsme velmi rádi, že si stihli všimnout za tak krátkou dobu našeho provozu i nás a zastavili se udělat si pár fotek a poznámek z rozhovoru s námi. 

Patriot o nás:

PASTA & CAFÉ ROMANA je nová stylová restaurace na okraji Havířova. Otevřena byla teprve nedávno, ale promítají se zde dlouholeté zkušenosti personálu s přirozenou gastronomií, podpořené chutí a energií čerstvých bylinek a dalších surovin.

Příběh restaurantu PASTA & CAFÉ ROMANA začal v zahradách, loukách a sadech, kam ...

Rebarbora neboli reveň

26. 5. 2017 / Aktuality

Rebarbora neboli reveň: 7 otázek na tělo

Zdravá i nebezpečná. Posel blížícího se léta. Dříve téměř plevel, dnes vzácnost. Komplikovaná, ale těm, kdo jí věnují dostatek času a trpělivosti, se odmění vrchovatými doušky vitamínů a síly. To všechno je reveň, v našich končinách známá rovněž pod jménem rebarbora. Dobrá služka, ale špatná paní.

Kde se vzala? Tu se vzala?

O rebarboře se zmiňují už staří Tibeťané v dobách někdy kolem roku 2700 před naším letopočtem. Jako himálajský lék se reveň rozšířila do Číny, kde se stala (a dodnes je) součástí tradiční medicíny coby zdroj vitality. V 16. století s...

Jak na kávu alternativně

8. 5. 2017 / Aktuality

Připravit kávu, to dříve znamenalo ono staré známé „postavit na kafe“. Tedy nalít vodu do konvice, nechat ji projít varem a zalít jí lžičku nebo dvě mletého „standardu“, případně rozpustných granulek. Káva je ovšem snad nejoblíbenějším nápojem na celém světě. Jako taková se tedy v každém koutu planety připravuje trochu jinak. Cíl každého způsobu přípravy je ale vždy stejný – káva musí chutnat. V PASTA & CAFÉ ROMANA jsme si oblíbili tyto čtyři způsoby, které nám chutnají nejvíce.

Podívejte se, jak jsme otevírali

2. 5. 2017 / Aktuality

V úterý 2. května nastal onen dlouho očekávaný den, kdy se PASTA & CAFÉ ROMANA otevřela veřejnosti. Počasí nám sice moc nepřálo, ale o návštěvníky nakonec nebyla nouze.

3 tipy na jarní očistu

27. 4. 2017 / Aktuality

I když si s námi počasí ještě občas pohraje v typickém aprílovém stylu, příroda se probouzí ze zimního spánku. A nejen příroda. Také lidské tělo se připravuje na více slunce a teplejší dny. Právě jaro je ta nejlepší doba na celkovou očistu organismu. V tomto čase je ideální zařadit do jídelníčku právě vyrašené výhonky, mladé listy a čerstvě vykvetlé květy. Tekutiny můžete doplňovat odvarem z bylin, a dopřát si tak třeba čtrnáctidenní detoxikační kúru.

Tajemství medvědího česneku

23. 4. 2017 / Aktuality

Sotva sleze poslední sníh, začnou se ve vlhkých lesích klubat na svět podlouhlé jasně zelené lístky, které postupně vytvoří hustý koberec s charakteristickou vůní. Takto přivolává jaro medvědí česnek, skvělý pomocník v kuchyni a jedna z nejlepších očistných bylin. Tuhle rostlinu znali už staří Slované a v posledních letech znovu získává čím dál větší popularitu. Ostatně má čím.