Co nás vedlo k založení

PASTA&CAFÉ ROMANA je stylová a, jak věříme, také příjemná restaurace na okraji Havířova. Otevřeli jsme ji sice teprve nedávno, ovšem dlouholeté zkušenosti s přirozenou gastronomií podpořené chutí a energií čerstvých bylinek právě tady nabývají konkrétní podoby.

Náš příběh začal v našich zahradách, loukách a sadu, kam nikdy nebyla vpuštěna chemie. Příběh čisté přírody je výsledkem přesvědčení, snahy a potu mnoha generací. A právě teď a tady se začíná odehrávat jeho pokračování...

V Havířově dosud chybělo místo, kde bychom si  mohli pochutnat na zdravém jídle a zároveň věděli, že je připraveno z kvalitních surovin. Pro dobré ovoce nebo zeleninu přitom nemusíme jezdit světa kraj: spoustu si toho můžeme vypěstovat sami a uvařit si z toho dobrý pokrm. 

A tak jsme si řekli, že je na čase s tím něco dělat. Že si prostě otevřeme restauraci, ve které budeme návštěvníkům nabízet zdravé jídlo z kvalitních, a pokud možno místních surovin, čaje z ručně nasbíraných a usušených bylin, anebo třeba kvalitní kávu. Dali jsme dohromady tým lidí, kteří to cítí podobně, a vytvořili jsme příjemné místo, které nabízí vše od snídaní, přes svačiny a obědy až po večeře. Pokud spěcháte, můžete si jídlo odnést s sebou i s dezertem nebo svačinkou. Pokud nespěcháte, můžete se u nás začíst do knihy nebo si vyřídit e-maily.

Přirozená gastronomie je pro nás základem, který naplňuje život. Čerstvé suroviny, bylinky a vše, co nám chutná, u nás dostanete na talíři. Vřele u nás přivítáme vegetariány, ale i ty, kteří mají chuť na kousek masa. Rádi bychom Vám nabídli výtečné jídlo, trochu odpočinku, ale i sluneční paprsky, neboť slunce je radost, a příjemné prostředí. Věříme, že večer pak budete sladce spát.

Každý den pro Vás chystáme chutná jídla, zároveň přínosná pro lidské zdraví. Angažujeme kuchaře, kteří našim surovinám i jejich zpracování rozumí, mají pro ně cit a vaří pro Vás s vášní a radostí. Potrpíme si na vstřícnost našeho personálu, v přirozené shodě s naší firemní filozofií. 

Pokud i Vy najdete místo v srdci nejen pro sebe, druhé, ale i pro nás, bude to pro nás tou největší odměnou a, jak říká lidová medicína: "i dobrem".