O restauraci

Na okraji Havířova postupně vytváříme malý ostrůvek klidu a původní přírody. Tady se společně se svými dětmi můžete dozvědět mnoho zajímavého o bylinách, ovoci a stromech.

První plány na výstavbu PASTA&CAFÉ ROMANA vznikly někdy v lednu 2016. Neuběhl ani půlrok a hrubá stavba byla na světě.

Je březen 2017, všechny systémy od vytápění přes úpravnu vody až po wi-fi fungují bezvadně, myčka myje, trouba peče a pípa nedočkavě kape. Obslužný perzonál si zkouší stejnokroj a cizeluje detaily, aby ostrý provoz běžel jako dobře namazaný stroj.

Co očekávat od PASTA&CAFÉ ROMANA? Příjemné posezení uvnitř i na zastřešené terase, vynikající kávu připravenou na rozličný způsob, tradiční čaje i velice neotřelé bylinkové kombinace, které nádherně voní a ještě lépe chutnají. Nesmíme ale zapomenout na to hlavní, na kuchyni. Rozhodli jsme se chystati vám krmi z těch nejlepších ingrediencí a, pokud možno, od vybraných a prověřených regionálních dodavatelů s důrazem na čerstvost a kvalitu. Samotné značkové plněné těstoviny Pasta Romana jsou pak „echt“ produktem německé manufaktury, založené v roce 1988. Ani mlsní jazýčci ale nepřijdou zkrátka, každý den se i mistr cukrář bude chtít vytáhnout něčím originálním.

V PASTA&CAFÉ ROMANA můžete:

V PASTA&CAFÉ ROMANA jsme si na samotném počátku sveřepě umínili pro Vás vařit, obsluhovat Vás a chovat se k Vám tak nejlépe, jak jen to lze.

Rádi bychom, abyste se v PASTA&CAFÉ ROMANA nejen dobře najedli a napili, ale třeba se i něco dozvěděli o přírodě kolem nás. K tomu Vám mohou sloužit nejrůznější hry a materiály pro malé i velké. Věříme, že každá Vaše návštěva Vás tak obohatí!

V květnu 2018 jsme otevřeli nové křídlo objektu, propojili ho se stávajícími budovami zleva i zprava a z původního "bistra" se rázem stala velmi stylová restaurace, jako stvořená pro pořádání i velkých rodinných oslav nebo firemních akcí. Organický celek se zahradou s jezírkem v letních měsících doslova svádí k posezení na sluníčku a dotváří tak věrohodnou iluzi naprosto jiné lokality, než je okraj Havířova.