Blog

Jarní probuzení

26. 3. 2019 / Aktuality

Byť se venku střídá počasí jako na apríla, vůni nového období lze jen stěží přehlédnout. Pomyslné klepání jara na naše dveře nás probouzí ze zimního spánku, abychom načerpali energii z nového života, očistili tělo, mysl a domov. V dnešním článku se budeme věnovat prvním dvoum, s tou poslední si pak jistě poradíte hravě sami.

4 tipy pro zamilovanější únor

12. 2. 2019 / Aktuality

„Přišla láska a udělala můj život hezčím. Naplňuje mé srdce výjimečnými věcmi, andělským zpěvem a divokými představami.” To se zpívá v jedné z mnoha písní. Láska se časem vyvíjí a abychom ji mohli opěvovat i po mnoha letech, přinášíme pár tipů, jak ji okořenit.

8 tipů jak posílit svou imunitu

1. 2. 2019 / Aktuality

Proto, aby měl člověk dostatek energie pro všechny životní plány a jejich uskutečnění, potřebuje, aby jeho tělo spolupracovalo. Normální je prostě cítit se dobře. Přinášíme vám několik tipů, po kterých si na vás nachlazení a rýma netroufne.

Rodinný oběd jako příjemný rituál

17. 12. 2018 / Aktuality

Všichni u nás v Pastě milujeme rodinné nedělní obědy. Chvíle, kdy se usadíme k jednomu stolu, vyprávíme si zážitky a popichujeme se, jsou k nezaplacení. Setkání s nejbližšími je zpravidla o radosti, o úsměvech a o lásce. Důležitým faktorem vytváření sounáležitosti je také dobré jídlo a pití. Společné hodování je spolehlivě stmelujícím prvkem. Čas plyne příjemně líně, stoly jsou plné mís, podnosů, hrnců, talířků, a vy si nabíráte, na co máte zrovna chuť.

Rakytník – Vitamínová nálož

1. 11. 2018 / Aktuality

S lehkou nadsázkou můžeme říci, že taková bobulka rakytníku je jako růže mezi trním. A možná ani nejsme daleko od pravdy. Výjimečně prospěšné plody jsou ukryty ve směti trní, jako by nám sama rostlinka dávala najevo, že jestli chceme těžit z jejích pokladů, musíme pro to něco obětovat.

Rozkvetlý talíř aneb květy, které chutnají

28. 9. 2018 / Aktuality

Že květiny mluví nejkrásnějším jazykem světa, je pravda odvěká. Pomáhají nám vyjádřit naše myšlenky a pocity. Mimo to přinášejí do pokrmu zvláštní originalitu karnevalem chutí a barev. Jen se podívejte.

Probuďte svého muže

30. 8. 2018 / Aktuality

Ačkoliv se o tomto téma nehovoří často, jak čas plyne, i muži slábnou a ztrácejí energii. Jak se s tímto obdobím srovnat? Odpověď nalezneme opět v přírodě.

Gril všech grilů – X-Oven

10. 7. 2018 / Aktuality

Z kuchyně se line teplo, které doprovází zasyčení masa položeného na rozpálený gril. Vůně rozléhající se restaurací dráždí chuťové pohárky a v ústech se sbíhají sliny.

Třináctá komnata Rynečku

29. 5. 2018 / Aktuality

Náš příběh vznikal doslova na koleni před pětadvaceti lety, kdy jsme v rámci své práce cestovali po celé České Republice i Evropě. Chtěli jsme nabídnout něco, co má smysl a je pěstováno a vyráběno s láskou. Na cestách jsme se seznámili s mnoha zajímavými lidmi a přáteli a viděli hodně pozoruhodných restaurací, hotelů a obchodů, které formovaly cestu k naší myšlence.

Bříza - bílá bohyně

13. 4. 2018 / Aktuality

Stejně jako se labuť mění z ošklivého tmavého tvorečka v nádhernou a ladnou bytost, mění se i bříza. V mládí je hnědá a s věkem roste do něžné bílé krásy. Něco z jejího půvabu nám propůjčuje svými lístky a my díky ní můžeme čerpat tu pravou jarní energii po dlouhé a táhlé zimě.