Blog

Jak kouzlit s Vánocemi aneb Sváteční vůně i chutě

10. 12. 2017 / Aktuality

Nastala doba adventu, blíží se ty nejkrásnější svátky v roce. Většina z nás je má spojené s příjemnými náladami. Co za tyto nálady může? Odpověď je jednodušší, než by se mohlo zdát: tu pravou vánoční atmosféru vykouzlíte vůněmi a chutěmi. Bez čeho se tedy Vánoce neobejdou?

3 tipy na podzimní prohřátí

15. 11. 2017 / Aktuality

Léto je již definitivně pryč (i to babí), dny se zkracují a jsou čím dál chladnější, o nocích nemluvě. To je ten nejvyšší čas nadopovat organismus pořádnou dávkou vitaminů, a posílit tak imunitu před nadcházející zimou. V PASTA&CAFÉ ROMANA jsme dali hlavy dohromady a do podzimního nápojového lístku zařadili hned tři čaje plné síly.

Přečtěte si druhé číslo magazínu PASTA&CAFÉ ROMANA

9. 11. 2017 / Aktuality

V říjnu jsme vydali druhé číslo našeho magazínu. Pokud jste jej nedostali do schránky nebo jej nezahlédli v prostorách naší restaurace, můžete si jej přečíst online.

Není špek jako špek

12. 10. 2017 / Aktuality

V naší zemi známe tradiční špek jako prorostlou a poměrně tučnou součást české kuchyně. O několik set kilometrů dále však toto slovo nabývá zcela jiného významu.

Podzimní PASTA&CAFÉ ROMANA

26. 9. 2017 / Aktuality

Zastavte se k nám na zahrádku. Máme podzimní úpravu.

Co jste nevěděli o černém bezu, část 2: plod

22. 9. 2017 / Aktuality

Měsíc se s měsícem sešel a „Šeříková stařenka“ přeměnila své bílé květy v temně modré kuličky. Bezinky, jak se plodům černého bezu říká, to je zdraví ve své nejčistší formě, ale cesta k němu není jednoduchá.

Šalvěj: síla babského ucha aneb Co Saxana nevěděla

7. 9. 2017 / Aktuality

Všelék, ale i významné koření nebo součást kosmetických přípravků či parfémů, to vše je rostlina s krásným názvem šalvěj a ne až tak krásným lidovým pojmenováním babské ucho. Sílu jejích účinků oceníte v létě i v zimě.

Měsíček lékařský: když květy chutnají i léčí

24. 8. 2017 / Aktuality

Jíst květy? Pro mnoho lidí naprosto nepředstavitelná aktivita, pro některé představa možná ještě horší než jíst třeba hmyz. A přitom mezi bylinami existuje mnoho takových, jejichž květy jsou nejen jedlé, ale dokonce přímo zdraví prospěšné. Měsíček lékařský je jednou z nich. Lidem přináší kouzlo lásky a je to lék na všechny možné rány.

Listy maliníku a ostružiníku: lékárna na vaší zahradě

4. 7. 2017 / Aktuality

Když se řekne malina nebo ostružina, zřejmě každý si hned vybaví charakteristické bobulky slepené z hromádky malých kuliček. O tom, že jsou plné vitaminů a dalších člověku prospěšných látek, ostatně jako snad každé ovoce, nikoho přesvědčovat nemusíme. Než se ale keříky obsypou žlutými, rudými nebo tmavě modrými drahokamy, můžete si natrhat listí. Možná vás překvapí, na co všechno je dobré. Listy maliníku a ostružiníku jsou doslova malou lékárnou přímo z vaší zahrady.

Příbuzný růže aneb Přes trny k pokladům

Maliník obecný neboli maliník ostružiník je keř evropského a asijského původu, postupem ...

Reportáž TV POLAR

9. 6. 2017 / Aktuality

TV POLAR natáčela otevření PASTA ROMANA

Televize Polar se zastavila do PASTA ROMANA, aby se podívala do kuchyně, vyzkoušela naše jídlo a pobavila se s námi o našich plánech a pohledu na gastronomii. Jsme moc rádi, že si na nás lidé z Polaru udělali čas a dorazili do Havířova. Pár slov o našem konceptu prozradí paní jednatelka Romana Bartschová a doplní ji šéfkuchař Ondra Zabawský, který vám doporučí to nejlepší, co naše kuchyně nabízí. 

Celý článek a videoreportáž najdete tady: http://bit.ly/2r1TOKf